E-POSTA ÜYELİĞİ
E-Posta Adresiniz
        
DERNEK BAŞKANIMIZ - TÜM ÖZÜRLÜLER VE AİLELERİ DERNEĞİ
TÜMÖZDER DERNEK BAŞKANI
    Mehmet Ali Bakici
        09.11.1968 Yılında Konya'nın Ereğli İlçesi'ne bağlı Ayrancı Nahiyesi'nin Karaağaç Köyü'nde dünyaya geldi.


         3 yaşlarında yakalandığı bir hastalık nedeniyle iki gözünü birden kaybetti.

         7 yaşında tedavi için geldiği Ankara'da körler okulunu keşfetti. Ankara Aydınlıkevler Körler İlkokulu'na kaydoldu. Ancak; kendisine okula başlayabilme sırası 3 yıl sonra geldi. 

        10 yaşında ilkokula başladı, başarıyla ilkokul eğitimini tamamlayıp Beşevler Körler Ortaokulu'nda da orta öğrenimini gerçekleştirdi.

        Lise öğreniminin bir kısmını Afyon Lisesi'nde kalanını da Ankara Bahçelievler Cumhuriyet Lisesi'nde tamamladı. 

        1988 yılında Sincan Belediyesi'nde santral operatörü olarak işe başladı.

        1990 yılında belediyedeki görevinden istifa ederek PTT de memur oldu. 

        1994 yılında Gimsa Radyoda Sevecenle Sevecence adında bir radyo programının yapım ve sunuculuğu gerçekleştirmeye başladı. Halen bu görevini sürdürmektedir. 

        1999 - 2002 yıllarında Dogru Yol Partisi'nden iki kez Ankara millet vekili A.Adayı oldu. 

        Altınokta Körler Spor Kulübü genel sekreterliği, kulüp başkanlığı, görme engelliler spor federasyonu yönetim kurulu üyeliği, Altınokta Körler Derneği genel başkan yardımcılığı, Doğru Yol Partisi engelliler koordinasyon merkezi başkanlığı ve Genç Parti engelliler koordinasyon merkezi genel başkanlığı görevlerinde bulundu.
 
       Halihazırda Ankara ili Sincan ilçesinde bulunan Tüm Özürlüler ve Aileleri Derneği başkanlığını yürütmektedir. 

      Ayrıca Gönül Gözü adında bir kitap yazdı ve bu kitapla ilgili bir çok yerde Yaşama Sevinci konulu seminerler vermektedir. 

      Bir çok ulusal ve yerel kanalda değişik programlara konuk olarak kader arkadaşlarının sorunları ve çözüm yollarıyla ilgili konuşmalar yaptı. 

      Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine merhum cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın davetlisi olarak gitti ve bir hafta engelilerle ilgili çalışmalar yapıp Rauf Denktaş'a sunumda bulundu. 

      Ayrıca Esma Esat'ın davetlisi olarak Suriye'nin başkenti Şam'a gitti ve yine engellilerle ilgili inceleme ve araştırmalarda bulunup Suriye hükümetine eksikliklerle ilgili rapor hazırladı ve sundu. 

     2013 yılında 55 ve 2014 yılıda 75 olmak üzere,  engelli ve yakını 130 kişiyi hayırseverlerin desteğiyle Umre'ye götürdü.

      Evli ve bir kız çocuğu babası olan Bakici kader arkadaşları ve toplum için yararlı olacağına inandığı sosyal faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor.
Bütün Hakları TÜMÖZDER adına Başkan Mehmet Ali Bakici'ye aittir.
Yurtdışı Eğitim Saraybosna Üniversitesi Saraybosna Üniversitesi Makedonya Avrupa Üniversitesi Makedonya Eğitim Bulgaristan Üniversiteleri Travnik Üniversitesi Travnik Üniversitesi Malta Dil Okulları Malta Dil Okulu Bosna Hersek Üniversiteleri Bosna Hersek Üniversiteleri Saraybosna Üniversitesi Travnik Üniversitesi